VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 37 viesi 


Tautas tērpu paraugdemonstrējumi PDF Drukāt E-pasts

Tautas tērpu paraugdemonstrējumi notiks 10. septembrī laukumā pie Ķekavas sākumskolas.

Starptautiskā festivāla VIA ĶEKAVA 2011 ietvaros 10.septembrī būs unikāla iespēja vienkopus redzēt dalībvalstu tautas terpu paraugdemonstrējumus. Krāšņā deju uzvedumā tiks atrādīti Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales novadu tautas tērpi un festivāla dalībvalstu tautas tērpi. Pasākumu vadīs mūsu novadniece aktrise Aīda Ozoliņa.

Tērpu paraugdemonstrējumu tapšanā, ar savām zināšanām un darba pieredzi dalās tautas tērpu darinātāja Anna Melnbārde, SIA ANVI AM direktore. Uzvedumā piedalīsies deju kolektīvi: Baloži, Zīle, Sidrabaine, Daina, Katlakalns, Savieši un spēlēs Baložu bērnu un jauniešu tautas mūzikas ansamblis, kā arī kapela KLABATAS. Kustības konsultē Regīna Grebežniece. Projekta vadītāja Daina Marija Zozuļa.


Žurnāliste Undīne Adamaite
TAUTAS TĒRPS KĀ BRUŅAS UN KAROGS

Katrs kurš kaut reizi dzīvē uzvilcis tautastērpu , piedzīvojis, kā uzreiz mainās stāja-vārda visās nozīmēs. Ne tikai kumpums, kā ar roku atņemts. Šķiet, iztaisnojas arī domu stāja. Ar koši baltu lina blūzi mugurā un stingru ņieburu nav nemaz tik viegli muļļāties, skumt un ņerkšķēt. Tradicionāli tiek uzsvērta tautas tērpa funkcija atvairīt ārpasaules negācijas. Taču pirmkārt, šķiet, tautastērps pasargā valkātāju no sevis paša,t.i.,no savas tumšās puses.

"Tautas raksturs, ideāli un garīgā kultūra visspilgtāk izpaužs tieši tās apģērbā, ko ietekmē daudzu paaudžu laikā izveidojusies pasaules uztvere." uzskata tradicionālās kultūras eksperte lietišķajā mākslā Linda Rubene.

tautiskā festivāla VIA ĶEKAVA 2011 ietvaros 10.septembrī būs unikāla iespēja vienkopus redzēt dalībvalstu tautas terpu paraugdemonstrējumus. Krāšņā deju uzvedumā tiks atrādīti Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales novadu tautas tērpi un festivāla dalībvalstu tautas tērpi. Pasākumu vadīs mūsu novadniece aktrise Aīda Ozoliņa.
Tērpu paraugdemonstrējumu tapšanā, ar savām zināšanām un darba pieredzi dalās tautas tērpu darinātāja Anna Melnbārde, SIA ANVI AM direktore. Uzvedumā piedalīsies deju kolektīvi: Baloži, Sidrabaine, Daina, Katlakalns, Savieši un spēlēs Baložu bērnu un jauniešu tatas mūzikas ansamblis, kā arī kapela KLABATAS. Kustības konsultē Regīna Grebežniece. Projekta vadītāja Daina Marija Zozuļa.
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 augusts 2011 16:34
 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs