VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 120 viesi 


Atjauno Ķekavas un Bordesholmas sadraudzības stendu PDF Drukāt E-pasts

Starptautiskā festivālā „VIA Ķekava” ieradušies arī Ķekavas novada sadraudzības partneri no Bordesholmas Vācijā.

10. septembra rītā, vēl pirms festivāla svētku gājiena, abu sadraudzības pašvaldību un biedrību pārstāvji atjaunoja Ķekavas un Bordesholmas sadraudzības āra stendu, nomainot veco Ķekavas pagasta ģerboni uz jauno Ķekavas novada ģērboni.

Atgādinām, ka draudzība starp Bordesholmas reālskolu un Ķekavas vidusskolu aizsākās1992. gadā, tad radās priekšlikums sadarboties ne tikai skolu, bet arī pašvaldību līmenī. 1993. gada 24. jūnijā Bordesholmā tika parakstīts sadarbības līgums starp Bordesholmas pašvaldību un Ķekavas pašvaldību. Prioritāte - sadarbība izglītības, kultūras, sociālās, veselības, sporta un uzņēmējdarbības jomās.

1999. gada novembrī dibināta „Ķekavas un Bordesholmas draudzības biedrība”. Biedrības mērķis ir veicināt sadraudzību un mieru starp tautām, pilnveidojot starptautiskās attiecības, veicināt Latvijas un Vācijas vēstures un kultūras tradīciju izzināšanu un saglabāšanu, organizējot savstarpēju delegāciju apmaiņu, sadarboties ar citām valstiskām un nevalstiskām organizācijām.

Šajos gados sadarbība īstenojusies, galvenokārt, kā  dažādu nozaru speciālistu, deputātu un uzņēmēju pieredzes apmaiņa, kopīga dalība ES PHARE programmas Ķekavas atkritumu saimniecības izpētes projektā, sadarbība sociālās palīdzības jomā, skolu delegāciju pieredzes apmaiņas braucieni; Ķekavas skolēnu vācu valodas pilnveidošanas prakses Bordesholmā, ārstu prakses Bordesholmā un palīdzība Ķekavai zobārstniecības jomā. Tāpat veiksmīgi notikusi sadarbība kultūras jomā, rīkojot plašus kultūras programmu projektus, labdarības akcijas, un vācu valodas apmācību Ķekavas iedzīvotājiem.

Foto no atklāšanas brīža

 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs