VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 105 viesi 


Festivāls Via Ķekava pulcē dalībniekus no astoņām valstīm PDF Drukāt E-pasts

Ceturtdien, 8.septembrī oficiālā pasākumā, piedaloties astoņu sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvjiem, trīs valstu (Vācijas, Polijas un Turcijas) vēstniekiem, kā arī Ķekavas novada pašvaldības Domes deputātiem, svinīgi tika atklāts starptautiskais festivāls Via Ķekava 2011.

Pasākumu atklāja un klātesošos priecēja Elīnas Starķes komponētā festivāla himna „Dziesma Ķekavai”, kas īpaši šim notikumam tika dziedāta četrbalsīgi.

Aizkustinošu un skaistu koncertu sniedza Ķekavas Mūzikas skolas koklētāju ansamblis, kā arī citi mūziķi.

Ķekavas novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis savā pasākuma atklāšanas runā izteica prieku par visu aicināto viesu atsaukšanos ielūgumam, piedalīties festivālā, kas ir pirmais šāda mēroga festivāls Ķekavas novadā. Viņš arī pauda cerību, ka festivāla trīs dienās ikviens varēs iepazīt citu valstu nacionālos dārgumus un tradīcijas, un ka tā būs vienreizēja iespēja kultūras uzplaukumam un starptautisko saišu nostiprināšanai. Tāpat R.Jurķis izteica cerību tikties atkārtoti līdzīgā festivālā pēc pieciem gadiem, kam nekavējoties atsaucās pārstāvji no Pleskavas (Krievija) delegācijas.

Ķekavas novada sadraudzības pilsētas ir Bordesholmas pašvaldība (Vācijā), Pleskava (Krievijā), Braslava (Baltkrievijā), Nilufera (Turcijā), Nizami (Azerbaidžanā), Meram (Turcijā), Narva (Igaunijā), Gostina (Polijā). Ar Gostinas pašvaldību svinīgi tika parakstīts sadraudzības līgums, kas paredz turpmākus pašvaldības darbinieku pieredzes apmaiņas braucienus kultūras, izglītības un sporta sfērā, kā arī sadarbību drošības, uzņēmējdarbības un citos jautājumos.

Pēc atklāšanas ceremonijas delegāciju viesi devās uz festivāla ieskandināšanas koncertu Daugmalē.

Fotomirkļi no festivāla atklāšanas pasākuma

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 septembris 2011 21:07
 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs