VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 163 viesi 


Ieskandina festivālu Daugmalē PDF Drukāt E-pasts

Es šorīt skatījos Daugavā, kā saule peldina zirgus, un klausījos saldā dūkšanā: tur dziedāja zāles un viļņu čala. Mūsu sirmā Daugava plūst starp diviem krastiem, viļņu dejā dejodama vienu un to pašu deju – kā manam, tā Tavam krastam, šāds vadmotīvs vijās cauri starptautiskā festivāla „VIA Ķekava” ieskandināšanas koncertam „Viens saucējs sauc pie Daugavas”.

Daugava ir mūsu likteņupe, skaistākā upe, kuras krastā ceļas, aug un veidojas Ķekavas novads. Mēs lepojamies ar Daugavu gan dzejā, dziesmā, gan dejā, tieši tāpēc starptautisko sadraudzības festivālu „VIA Ķekava” atklāja Daugmalē Daugavas krastā.

Režisore un mākslinieciskā vadītāja Marija Patmalniece uzsver, ka ar šo koncertu vēlējāmies cildināt savu zemi, savu novadu, savu likteņupi Daugavu. Mūsu mērķis bija sniegt skatītājiem dejas baudījumu, lūkojoties tautas dejas izpildījumu pašmāju un viesu kolektīvu sniegumā.

Koncerta projekta vadītāja Aija Āre stāsta, ka šajā koncertā piedalās gan pašmāju, gan sadraudzības valstu – Turcijas, Lietuvas un Igaunijas - tautas deju kolektīvi no pašiem mazākajiem līdz senioru deju kolektīviem: mākslas vingrotājas „Daugaviņa”, Ķekavas vidusskolas mazie dejotāji no grupas „Ķekaviņa”, Ķekavas kultūras nama deju kolektīvs „Daina”, TDA „Zīle” un senioru deju grupa „Sidrabaine”, un Katlakalna tautas nama jauniešu deju kolektīvs „Katlakalns”,

Pēc koncerta festivāla ārvalstu viesi devās uz Daugmales pilskalnu, lai lāpu gaismā kopīgos mirkļos baudītu ūdens un uguns līdzāspastāvēšanas brīnumu!

Foto mirkļi no festivāla ieskandināšanas koncerta

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 septembris 2011 22:31
 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs