VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 108 viesi 


Diskutē par projektiem kultūrzinātnē un sportā PDF Drukāt E-pasts

Starptautiskā festivāla VIA Ķekava lietišķās aktivitātes atklāja konference Projektu loma novada kultūrzinātnē un sporta attīstībā: izaicinājumi un risinājumi Daugmales pamatskolā.

Konferencē pulcējās Ķekavas novada un mūsu sadarbības pašvaldību – Salaspils, Olaines, Siguldas un Mārupes - kultūras, izglītības, sporta un bibliotēku pārstāvji, lai dalītos savā pieredzē un iegūtu informāciju, kā iesaistīties dažādos projektos un to īstenošanā piesaistīt Eiropas finansējumu.

Lietišķās tikšanās laikā klātesošos uzrunāja biedrības „Zināšanu un inovāciju sabiedrība” (ZINIS) valdes locekle Vita Brakovska, kura ieskicēja mūsu iespējas saņemt Eiropas naudu, lai pilnveidotu savu novadu, kā arī uzsvēra inovāciju un radošuma lomu projektu veiksmīgā sagatavošanā. Pēc viņas teiktā, šobrīd „centrā dominē cilvēks un radošums”, jāveido starpnozaru sadarbība un jāmeklē specifiskas lietas, ar „ko mēs varam atšķirties un pārsteigt. Jāmeklē jaunas efektīvas un radošas metodes”. Uzrunājot konferences dalībniekus, V.Brakovska uzsvēra, „jūs esat tie, kas var palīdzēt atklāt cilvēkos radošumu”.

Šis ir radošo prātu laiks! Dažādība ir pamats radošumam, kas veido vērtību, līdz ar to – konkurētspēju – tie bija tikai daži no biedrības ZINIS paustajām atziņām.

Pēc labo prakses piemēru paušanas gan mūsu novadā, gan sadarbības pašvaldībās, notika radošās darbnīcas par dažādiem problēmjautājumiem, piemēram, kā piesaistīt bērnus novadā, kā samazināt rindas uz bērnudārziem, kā veicināt eksakto zinātņu attīstību, kā sniegt atbalstu bērniem ar speciālām vajadzībām un viņa ģimenei.

Konferences ietvaros Daugmales pamatskolā tika atklāta izstāde, kur Ķekavas un sadarbības pašvaldības prezentē īstenotos daudzveidīgos projektus un to ieguvumus izglītības, kultūras un sporta jomas attīstībā savā novadā.

Konference fotogrāfijās

 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs