VIA ĶEKAVA arhīvs

Pasākumu rīko

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

On-line apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 174 viesi 


Pirmo reizi notiks Katlakalna Starptautiskais folkloras festivāls PDF Drukāt E-pasts

No 9. līdz 11.septembrim Katlakalnā, Doles Daugavas muzejā un citviet Ķekavas novadā norisināsies Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls.  Katlakalna folkloras kopa Andra Kapusta vadībā uzņems astoņas folkloras un etnogrāfiskās kopas no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Polijas.


Festivāls tiks atklāts 9.septembrī, pulksten 20 Katlakalna Tautas nama pagalmā, vēlāk tā dalībnieki dosies lāpu gājienā uz festivāla īpašo vietu – Sauliešu pilskalnu. Tur Uguns rituālā godinās ražu, maizi un visas rudens bagātības. Ne velti, par festivāla simbolu izvēlēts Jumis – auglības zīme.

10.septembrī, svētku otrajā dienā, festivāla folkloras kopas pievienosies Ķekavas novada festivāla Via Ķekava dalībnieku pulkam un jau pulksten 10 dosies festivāla gājienā.

No pulksten 11 folkloras festivāla dalībnieki būs sastopami lielkoncertā Vienotā rakstā – krāsu, nošu, deju, domu, vārdu un sirdspukstu ritmā un Folkloras kopu kopkoncertā brīvdabas estrādē pie Ķekavas Mūzikas skolas. Vēlāk folkloras kopas piedalīsies Seno mūzikas instrumentu spēles radošajā darbnīcā.

Lai bagātinātu folkloras festivāla programmu, 11.septembrī, festivāla noslēguma dienā festivāla dalībnieki un interesenti dosies uz Doles Daugavas muzeju, kur gūs ieskatu senajās amatu prasmēs, piemēram, zvejniecībā.

Folkloras festivāls noslēgsies pulksten 16, Katlakalna Tautas namā, kad folkloras kopas vienosies kopīgā koncertā.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 08 septembris 2011 09:06
 
LatvianEnglishRussian

Informatīvie atbalstītāji

Reklāmkarogs